ČZU uspěla v žebříčku GreenMetric Ranking

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila celosvětově na 18. příčce v hodnocení univerzit ve vztahu k udržitelnému přístupu a péči o životní prostředí.

Důležitými kritérii hodnocení tohoto žebříčku je udržitelnost aktivit univerzity, strategie univerzity v oblasti odpadového hospodářství, ochrany a využívání vody a zeleně, využívání alternativních zdrojů energie, ale také se posuzuje výuka a prostředky vynaložené na výzkumné projekty v oblasti životního prostředí a související publikace.
Na prvních třech místech se umístily University of Nottingham, University of Connecticut, University of California. Do první dvacítky se prosadily také University of Oxford či ČZU blízká Universität für Bodenkultur Wien. Další univerzita z České republiky se umístila až ve čtvrté stovce.
Hodnoceno bylo celkem 406 univerzit z celého světa.
Přípravu žebříčku od roku 2010 koordinuje Universitas Indonesia. GreenMetric je členem belgické International Ranked Expert Group na základě posouzení US News Ranking, HEEACT ranking Taiwan a IHEP Washington DC. GreenMetric je pravidelně citován na fóru UNESCO a také v mnoha odborných článcích v Evropě a v USA v souvislosti s globálními změnami klimatu.