ČZU uzavřela klíčovou dohodu o spolupráci s Akademií věd

Rektor ČZU profesor Petr Sklenička ve středu 30. května podepsal významnou dohodu. V Akademickém klubu se totiž sešel s předsedkyní Akademie věd profesorkou Evou Zažímalovou. Společně uzavřeli smlouvu o spolupráci na doktorských studijních programech. „Spolupráce mezi Českou zemědělskou univerzitou a mnoha ústavy Akademie věd už řadu let funguje. Podpisem smlouvy chceme tuto spolupráci nejen formalizovat, ale dále rozšířit a prohloubit,“ uvedl rektor ČZU profesor Petr Sklenička. „Považuji za velký úspěch, že se naše spolupráce s univerzitami takto rozrůstá, a navíc takovým tempem. Česká zemědělská univerzita je pro nás výborný partner,“ řekla předsedkyně AV ČR profesorka Eva Zažímalová.
Setkání se zúčastnil také prorektor pro mezinárodní vztahy profesor Michal Lošťák, prorektor pro pedagogickou činnost docent Jiří Remeš, kvestorka ČZU inženýrka Jana Vohralíková, místopředseda Akademie věd doktor Zdeněk Havlas a členka Akademické rady inženýrka Jana Bludská.
Dohoda o doktorských studijních programech řeší jak společné zastoupení v oborových radách, při přijímacím řízení a při výběru školitelů, tak i zkoušku a obhajobu disertační práce, přičemž v komisi budou mít zástupci akademických pracovišť přiměřené zastoupení. Pracoviště Akademie věd pak bude uvedené i v diplomu absolventa.