ČZU v Praze opět zaznamenává úspěch v mezinárodním žebříčku THE Impact Ranking 2020

ČZU v Praze získala prvenství v rámci ČR ve světovém žebříčku THE Impact Ranking 2020. V celkovém pořadí se umístila na 201.–300. místě na světě. Žebříčku se v letošním roce úspěšně účastnilo celkem 806 univerzit z celého světa.

Univerzitní žebříčky sestavované Times Higher Education Ranking (THE) patří k těm nejrespektovanějším a ČZU se v nich letos opakovaně daří. Ve specifickém žebříčku THE Impact Rankings, který se zaměřuje na dopady univerzity na základních 17 oblastí rozvoje lidské společnosti, se ČZU podruhé v řadě umístila na prvním místě z univerzit v ČR. Nejlépe byla ČZU opětovně ohodnocena za kvalitní pracovní podmínky, které nabízí svým zaměstnancům (cíl 8), kde se umístila na 67. místě, což je kategorie věnující se podpoře trvalého a udržitelného hospodářského růstu a plné a produktivní zaměstnanosti a důstojné práci pro všechny. „Vytvářet lepší prostředí pro naše zaměstnance a studenty a přinášet inovativní řešení environmentálních problémů, zlepšovat celkovou kvalitu života a snižovat naší ekologickou stopu, to je jen pár z mnoha aktivit, jak se snaží naše univerzita reagovat na výzvy, s nimiž je konfrontována,“ připomněl první prorektor ČZU profesor Michal Lošťák. Dále dle žebříčku ČZU uspěla v zajištění udržitelné spotřeby a výroby (cíl 12). „Je to například odraz toho, že jsme jako první univerzita podepsali dohodu s Ministerstvem životního prostředí o zapojení do kampaně #Dostbyloplastu odpovědný přístup k životnímu prostředí je pro nás totiž samozřejmostí,“ doplnil profesor Lošťák.

Kompletní přehled ZDE

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.