ČZU reprezentovala na Zemi živitelce

Agrosalón probíhal na Výstavišti v Českých Budějovicích od 22. do 27. srpna.

Jak se proměnila krajina v souvislosti s významnými historickými proměnami? Jak vypadala v době Marie Terezie, nebo v době kdy bratranci Veverkové vynalezli ruchadlo? Co měla s tou současnou společného, co bychom v ní dnes již nenašli, nebo nám přebývá? Nejen na tyto otázky hledá odpovědi Česká zemědělská univerzita v Praze. Proměny české krajiny minulé i současné tak promítla do náplně stánku na letošní Zemi živitelce. Právě díky znalosti tradic, ale i současných trendů pátráme po východiscích současné situace a nabízíme řadu inovativních řešení. Na stánku ČZU tak návštěvníci objevili interaktivní expozici, ktrerá nabídla to nejzajímavější z vědy a výzkumu na univerzitě.

V rámci výstavy Země živitelka připravilo MZe spolu s ČZU seminář k problematice sucha a adaptace krajiny a zemědělství na měnící se klimatické podmínky. Semináře se osobně zúčastnili premiér Babiš, vicepremiérka Schillerová, vicepremiér Havlíček, ministr zemědělství Toman a řada významných odborníků. Přednášející mj. akcentovali spolupráci s Izraelskými odborníky na závlahy, které na semináři reprezentoval ředitel závlahářského gigantu Netafim Dubi Segal. Rektor Sklenička přítomným představil dosavadní výsledky z pilotního projektu Chytré krajiny, který se realizuje na Školním zemědělském podniku v Lánech.

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.