Děkanem FŽP zvolen prof. RNDr. Michael Komárek, Ph.D.

Akademický senát FŽP na své schůzi 9.5.2023 zvolil nového děkana fakulty. Prof. Komárek obdržel 11 hlasů všech přítomných členů senátu. Do své funkce, které se ujme v prosinci tohoto roku, následně bude jmenován rektorem.

Prof. Komárek je stávajícím proděkanem FŽP pro vědecko-výzkumnou činnost a vedoucím katedry geoenvironmentálních věd. Profesorem byl jmenován vědeckou radou FŽP v roce 2015, habilitoval v roce 2010 na Université de Limoges (Francie) a následně v roce 2011 na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. Michael Komárek má bohaté profesní zkušenosti ze zahraničních stáží, dále jako hlavní řešitel mnoha projektů, např. GAČR, EEA Grants. V roce 2011 obdržel Zvláštní čestné uznání předsedy GAČR. Geochemik Michael Komárek patří dle prestižního žebříčku Stanford University mezi 2 % nejcitovanějších vědců na světě. 

Veškeré profesní milníky prof. Komárka jsou uvedeny v příloze.

Gratulujeme!

Bližší informace o průběhu volby jsou uvedeny v zápisech ze zasedání AS FŽP.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.