DemoDay v PointOne

Celkem deset majitelů začínajících podniků před komisí a diváky prezentovalo svůj podnikatelský nápad. Převažovaly zejména IT a potravinově orientované služby a produkty.

Na nejvyšší ocenění dosáhl projekt Daniela Všetečky Palíto. „Mým cílem je rozvíjet svou značku zaměřenou na pěstování extrémně pálivých chilli papriček, jejich následné zpracování do chilli omáček a ostatních chilli produktů. Vše s nejvyšším důrazem na kvalitu a ruční práci,“ představil svůj projekt výherce 10 000 Kč.

Dále porota ocenila projekt Japů Jany Půlpánové, nově založená firma se zaměřuje na zdravé rychlé občerstvení. „Chceme, aby bylo snadné jíst zdravě a z lokálních surovin. Jídla Japů, která vyrábíme, jsou alternativou k pizze, obloženému pečivu, sladkému pečivu, zákuskům a podobně,“ zdůraznila Jana Půlpánová.

Třetí cenu porota přiřkla Michalu Pitlíkovi, který se zabývá návrhem, tvorbou, zabezpečením, provozem a rozvojem internetových stránek pro malé a střední firmy – Mrkev.cz.

Cenu diváků získala Miriam Zajícová, ta rozvíjí svatební agenturu zaměřující se na církevní svatby.

Ceny do soutěže věnovaly společnosti Chefparade, Chefstarter, Stavitelství Řehoř a J&T Ventures. O jejich přidělení rozhodovala odborná komise ve složení: kvestorka Ing. Jana Vohralíková, prorektor doc. Ing. Tomáš Šubrt, Ph.D., majitel společnosti Stavitelství Řehoř a kancléř Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského a rytíř Řádu sv. Silvestra Petr Řehoř, zakladatel Vodafone Nápad roku a Investiční manažer J&T Ventures Martin Kešner a vedoucí Mergers and acquisitions EY Petr Kříž.

Petr Kříž v závěru soutěž okomentoval slovy: „Bylo to opravdu zajímavé. Viděl jsem pár podobných akcí a uvědomil jsem si, jaké je pro podobné akce výhoda, že jste oborově zaměřená univerzita. Vaši studenti místo vytváření dalších a dalších aplikací tak jako všichni ostatní, mají chuť podnikat i v oborech spojených v nejširším slova smyslu se zemědělstvím.“

Po oficiálním vyhlášení výsledků bylo možné se občerstvit vínem z mělnických vinic ČZU a detailně pohovořit se zástupci inkubovanými projekty na závěrečném networkingu. Celé akce se zúčastnilo přes sto návštěvníků z akademické i z komerční sféry.

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.