ČZU uspořádala Dny otevřených dveří

ČZU zorganizovala lednové Dny otevřených dveří. Návštěvníky přivítala 25. a 26. ledna.

Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá. Vzkázaly uchazečům o studium fakulty a institut ČZU. Na poslední lednový pátek a sobotu si totiž univerzita připravila tradiční Dny otevřených dveří. Návštěvníci tak dostali možnost prohlédnout si jeden z nejkrásnějších univerzitních kampusů v České republice, podívat se, jak to chodí na jednotlivých fakultách, a přesvědčit se, že studium na ČZU je skvělou volbou. Připraven byl rozmanitý program.

Provozně ekonomická fakulta si nachystala besedy se zástupci fakulty o studijních oborech a studiu na PEF, prohlídky fakulty a procházku po areálu. V průběhu obou dní se také zájemci mohli zastavit u studijních referentek a zeptat se na vše, co je zajímá, nebo si například vyzkoušet virtuální realitu. V rámci Dnů otevřených dveří na Provozně ekonomické fakultě měli návštěvníci možnost si po celou dobu konání prohlédout stánek Zeptej se PEFáku v atriu. K dispozici také byli současní studenti a bylo tak možné se jich zeptat na zkušenosti, dojmy a zážitky ze studia na fakultě. Uchazeči se mohli vyfotit u fotostěny třeba i se sovou - maskotem PEF, dát si čaj nebo kávu a dozvědět se víc o tom, co je zajímá. Podrobný program objevíte na stránkách fakulty

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů si připravila komentované prohlídky a informační přednášky. Ve vestibulu hlavní budovy fakulty byla připravena expozice s informačními panely, audiovizuální projekcí, brožurami i letáky. Po celé dopoledne bylo pro zájemce otevřeno studijní oddělení. Další informace najdete na webu fakulty.

Technická fakulta zvala na prohlídky laboratoří jednotlivých kateder, které vždy předcházela prezentace o možnostech studia na fakultě. Návštěvníkům se také představila studentská formule CZU Prague Formula Racing, polní roboti, Dron Team a plantograf KEA. Pro další podrobnosti navštivte web fakulty.

Fakulta životního prostředí organizuje Dny otevřených dveří do dvou částí. Informativní část nabídla prezentaci a diskuzi s děkanem fakulty. Zájemci se na nich dozvěděli to nejdůležitější o studiu, oborech a podmínkách přijímacího řízení. Ukázková část představila výsledky výzkumných projektů či zajímavé bakalářské a diplomové práce. Uchazečii se seznámili s chodem jednotlivých kateder a navštívili zázemí fakulty. Další informace se dozvíte na webu fakulty.

Fakulta lesnická a dřevařská v rámci programu nabídla informační přednášky o studiu. Pro zájemce byli připraveni studijní referenti, návštěvníci si také mohli prohlédnout zázemí fakulty, vyzkoušeli si simulátor harvestoru, podívali se do provozu dřevařských dílen, seznámili se s taxidermickými preparáty či živými exotickými zvířaty. Podrobný harmonogram obou dní si můžete pročíst na webových stránkách fakulty.

Fakulta tropického zemědělství poskytovala informace ohledně studia prostřednictvím infostánku. Návštěvníci si mohli prohlédnout laboratoře i botanickou zahradu. Připraven byl také stánek spolku Derbianus Conservation a férová káva od spolku Be Fair na ČZU. K vidění byly také ukázky antilopích rohů a kůží. Další informace najdete na webu fakulty.

Institut vzdělávání a poradenství, který sídlí v Malé Chuchli, otevřel své dveře veřejnosti po oba dva dny vždy od 9 hodin. Další informace se dozvíte na webových stránkách institutu.

Kudy k nám?
Areál ČZU se nachází v městské části Praha 6 – Suchdol. Pokud se rozhodnete využít MHD, nejrychlejší je využít metra linky A a vystoupit na stanici Dejvická. Dále jet autobusem číslo 107 či 147 a vystoupit ve stanici Zemědělská univerzita.
Institut vzdělávání a poradenství sídlí v Malé Chuchli. Vydejte se metrem B nebo tramvají č. 4, 5, 12 či 20 do stanice Smíchovské nádraží. Poté použijte autobus, linku č. 129, 172, 241, 244, 314 či 318 do zastávky Malá Chuchle, dále se vydejte podle směrových ukazatelů.

Plán areálu ČZU

Adresa univerzity