Evropský kongres ochranářské biologie přivede do Prahy světové experty. Tématům ochranářů dominuje válečný konflikt

Česká zemědělská univerzita v Praze bude od 22. do 26. srpna hostit vrcholnou akci ochranářské biologie nazvanou European Congress of Conservation Biology (ECCB). Univerzitní kampus se na několik dní stane středobodem expertů, kteří se na sympoziích, diskusních panelech a workshopech budou věnovat výzvám, jimž příroda a její ochrana čelí nejen v evropském, ale i světovém měřítku. Kongres se nemůže vyhnout aktuálnímu válečnému konfliktu na Ukrajině, proto bude jeden celý diskusní panel věnován situaci na východní hranici EU za účasti ukrajinské náměstkyně ministra životní prostředí a přírodních zdrojů Iryny Stavčukové nebo odborníků z Bělověžského národního parku, dotčeného výstavbou bariéry na hranici s Běloruskem. Kongres je oficiální akcí českého předsednictví EU a pořádá jej Society for Conservation Biology (SCB) se svou komunitou pěti tisíc členů z více než 140 zemí světa ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Záštitu nad kongresem převzali Ministerstvo životního prostředí ČR, ministr zemědělství ČR Zdeněk Nekula a rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Petr Sklenička.

Další informace a podrobný program: www.eccb2022.eu