Gratulujeme čtyřem novým profesorům z řad naší univerzity

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes v Karolinu předal jmenovací dekrety 80 novým profesorkám a profesorům. Na nejvyšší akademický titul navrhují kandidáty vědecké a umělecké rady vysokých škol, jmenuje je prezident republiky.

Z naší univerzity byli nově jmenováni čtyři profesoři - doc. Ing. Jan BANOUT, Ph.D. z Fakulty tropického zemědělství, doc. Ing. Martin HANEL, Ph.D. z Fakulty životního prostředí, doc. Ing. Luboš VOSTRÝ, Ph.D. a doc. Ing. Radim VÁCHA, Ph.D. z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů.

„Aktivní předávání zkušeností je a bude nedílnou součástí práce profesora, jehož titul dnes získáváte. Vy jako profesorky a profesoři budete tvořit páteř vysoké školy a ta, pokud chce být úspěšná, musí i prostřednictvím vás intenzivně pracovat na rozvoji mladé vědecké generace, dát jí prostor a veškeré možnosti vedoucí k získání odborných zkušeností u nás i v zahraničí,“ uvedl při slavnostním ceremoniálu ministr školství.

Gratulujeme!

Foto zdroj: MŠMT