Gratulujeme novým profesorům z řad naší univerzity

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík dnes v Karolinu předal jmenovací dekrety novým profesorkám a profesorům. Na nejvyšší akademický titul navrhují kandidáty vědecké a umělecké rady vysokých škol, jmenuje je prezident republiky.

Z naší univerzity byli nově jmenováni dva profesoři - prof. Ing. Jiří Remeš, Ph.D., Fakulta lesnická a dřevařská a prof. Ing. Vladislav Poulek, CSc., Technická fakulta. Jmenovací dekret dnes převzal také prof. Ing. Josef Suchomel, Ph.D., z Mendelovy univerzity v Brně, který jmenovací řízení absolvoval na ČZU.

„Získání profesorského titulu je významným oceněním odkazující ke špičkové pedagogické činnosti a výjimečné práci vědecké, výzkumné nebo umělecké. Za Vaším dnešním jmenováním, jež je oceněním právě takové činnosti, se skrývá nesmírné nasazení, trpělivost a cílevědomá každodenní práce. Tato práce ale nemusí být vždy dostatečně oceněna, a proto bych Vám, paní profesorky a páni profesoři, chtěl opravdu velmi poděkovat za Vaši práci, kterou děláte nejen pro rozvoj Vašich oborů, ale i pro popularizaci vysokého školství, vědy a výzkumu v České republice i v zahraničí,“ uvedl ve svém projevu k novým profesorkám a profesorům ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík.

Gratulujeme!

Zdroj: MŠMT