ČZU v Praze vyhlásila své nejlepší sportovce

V pondělí 4. prosince  byly vyhlášeny výsledky ankety Nejlepší sportovec ČZU roku 2017.

Letošním sportovcem roku se stal student PEF atlet Jakub Vadlejch, který obhájil loňské prvenství. Jakub Vadlejch vybojoval v hodu oštěpem na MS v Londýně stříbrnou medaili vynikajícím výkonem 89,72 m, vyhrál prestižní Diamantovou ligu a patří k absolutní atletické světové špičce.

Na druhém místě se umístil atlet (skok do dálky) Radek Juška z FLD, který se stal akademickým mistrem světa, probojoval se do finále MS v Londýně a vytvořil nový český rekord 831 cm.

Třetí skončily mistryně Evropy na dvojskifu (veslování) Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová z FAPPZ.

Ceny nejlepším sportovcům předal rektor ČZU profesor Jiří Balík před zaplněnou aulou. Deset nejlepších sportovců ČZU obdrželo finanční odměnu rektora.

Výkony 27 přihlášených sportovců hodnotila odborná komise složená ze zástupců organizací a útvarů univerzity včetně externích sportovních expertů. Komisi předsedal vedoucí KTV ČZU dr. Dušan Vavrla. „I v letošním roce dosáhli sportovci z řad studentů ČZU řadu vynikajících sportovních výkonů na světové úrovni. V řadách našich studentů máme mistry světa, mistry Evropy a vítěze významných světových sportovních soutěží,“ ocenil studenty ČZU dlouholetý vedoucí KTV.

 

Slavnostní večer pokračoval vánočním koncertem Tria Ivana Hlase.

 

Výsledky ankety Nejlepší sportovec ČZU 2017.

1. Vadlejch Jakub PEF atletika-hod oštěpem

2.

Radek Juška FLD atlrtika-skok daleký
3. Antošová Lenka
Fleissnerová Kristýna
FAPPZ
FAPPZ
veslování
veslování
4. Davidová Markéta FAPPZ biatlon
5. Satková Martina TF vodní slalom a sjezd
6. Menšík David       FLD slackline, highline
7. Köppelová Lucie PEF karate
8. Ječmínek Jakub PEF šerm
9. Manhartová Lucie FAPPZ lední hokej
10. Matoušková Lenka PEF atletika-hod diskem, vrh koulí

 

Zvláštní cena pro nejlepšího sportovce s handicapem

  Matoušková Lenka PEF atletika-hod diskem, vrh koulí

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.