Katedra tělesné výchovy ČZU zprovoznila nové workoutové hřiště

Žebříky, bradla, hrazdy. Nové workoutové hřiště neboli fitness parčík je dalším prvkem v celé široké škále možností sportovního vyžití, které nabízí Katedra tělesné výchovy ČZU.

„I v této době, kdy se nejen sportovní život takřka zastavil, Katedra tělesné výchovy rozhodně nespí. Kromě stálé údržby pořád přemýšlíme nad tím, jak studentům, ale i široké veřejnosti maximálně zpřístupnit sport novými ´atrakcemi´. Jsme moc rádi, že jsme ušetřené finanční prostředky, kterými jsme aktuálně disponovali, mohli investovat právě do tohoto hřiště. Věříme, že se studentům bude líbit stejně tak, jako našim pedagogům, kteří se už nemohou dočkat výuky na těchto prvcích,“ řekl při neformálním zahájení hřiště dr. Dušan Vavrla.

„Investici ušetřených financí do workoutového hřiště kolegům z KTV nesmírně chválím. Jsem moc rád, že ČZU disponuje dalším sportovištěm, které využijí nejen studenti, ale i zaměstnanci a veřejnost,“ doplnil nadšený sportovec rektor ČZU prof. Petr Sklenička.

Výstavba hřiště se připravovala zhruba měsíc včetně technologických přestávek.

„Přibližně 40 cm pod úrovní terénu jsme zde bagrovali, budovaly se zde základové pasy, do kterých se zakotvily konstrukční prvky vytvářející 23 různých pracovišť. Co se týká dopadové plochy – i s ohledem na to, že jsme univerzita, pro kterou je životní prostředí prioritou, padl výběr na borku,“ popsal výstavbu hřiště tajemník KTV Ing. Petr Diviš.

Workoutová hřiště v posledních letech získávají významnou oblibu. Mnoho lidí je díky možnosti pohybu na čerstvém vzduchu upřednostňuje před uzavřenými posilovnami. Cvičí tak i lidé, kteří by si jinak zacvičit nešli.

„Workoutová sestava není zdaleka jen pro cvičence na vysoké sportovní úrovni. Dají se na nich provádět i rehabilitační cviky. Ke konstrukci je možné připojit mnoho přídavných prvků, jako například kruhy, odporové gumy (expandery) nebo TRX. Škála možností, jak si zacvičit, je skutečně široká. Tady budu se svými studenty každou druhou lekci,“ pochvaluje si jeden z pedagogů Mgr. Michal Štohanzl.

Workoutové hřiště, které si vyžádalo investici kolem 350 tisíc Kč, je přímo před budovou KTV v ulici U Kruhovky.

Základním posláním KTV je umožnit studentům využít širokou škálou forem sportovních a pohybových aktivit od povinné tělesné výchovy přes zájmovou tělesnou výchovu, populární tělovýchovné kurzy, organizování sportovních soutěží až po organizování volného sportování v areálu ČZU. Tyto aktivity pomáhají vytvářet trvalý vztah k pohybovým aktivitám jako k jednomu z hlavních činitelů při podpoře zdraví a při regeneraci organismu. ČZU disponuje díky svému kampusu nadstandartní vybaveností kvalitními sportovišti, z čehož benefitují jak studenti a zaměstnanci, tak i veřejnost. Tato sportoviště fungují během celého roku prakticky bez přestávky a to celých 360 dní v roce. Bazén navštíví 100 tisíc a 200 tisíc lidí na ostatních sportovištích za rok.