Kdo je sportovcem roku ČZU?

Vítězem ankety Sportovec roku ČZU pro rok 2015 se stala Veronika Vojtová z Fakulty životního prostředí, která se věnuje kanoistice a vodnímu slalomu.

Reprezentantka České republiky na divoké vodě Veronika Vojtová je mistryní světa v kategorii hlídek K3. Titul získala společně s olympijskou vítězkou Štěpánkou Hilgertovou a mistryní světa Kateřinou Kudějovou při zářijovém Mistrovství světa na olympijské trati v Londýně. Veronika je letošní mistryní ČR v individuálním závodě K1 a dosáhla dalších výborných výsledků ve Světovém poháru.

Na druhém místě ankety Sportovce roku se umístil rychlostní kanoista Vojtěch Ruso, student Fakulty lesnické a dřevařské. Reprezentant ČR Vojtěch Ruso vybojoval 4. místo na mistrovství Evropy v Račicích v kategorii C4 a na mistrovství světa v Miláně byl 7. v jednotlivcích a 5. v kategorii C4. Je mistrem České republiky v kategorii C1.
Třetí příčku obsadila Lenka Matoušková z Provozně ekonomické fakulty, která se věnuje atletice neslyšících sportovců. Lenka Matoušková závodí v hodu diskem a ve vrhu koulí. Je mistryní ČR do 22 let v hodu diskem mezi všemi sportovci. Na Mistrovství Evropy neslyšících obsadila druhé a třetí místo.
Na čtvrtém místě se umístil Richard Pokorný z Technické fakulty, jehož doménou je šerm, disciplína kord. Richard Pokorný je členem českého reprezentačního týmu, který v tomto roce skončil 5. na mistrovství Evropy ve Švýcarsku a 9. na mistrovství světa v Moskvě. Současně je v roce 2015 vicemistrem ČR a akademickým mistrem republiky.
Na pátém místě v anketě o sportovce roku ČZU se umístila Kristýna Fleissnerová, studentka Fakulty lesnické a dřevařské, česká reprezentantka ve veslování. Kristýna Fleissnerová závodí na skifu i dvojskifu. Na Mistrovství světa ve dvojskifu dosáhla na 12 a na Mistrovství Evropy na 9. místo. Kristýna je i mistryní České republiky v dvojskifu a ve sprintu na skifu.

Nejlepší sportovce vybírala odborná porota, které předsedal PaedDr. Dušan Vavrla, vedoucí Katedry tělesné výchovy.