Listnatý strom jerlín dostal nové místo

Vzrostlý jerlín japonský nyní stojí před Mezifakultním centrem environmentálních věd II.

Ve čtvrtek jste i vy mohli v kampusu ČZU sledovat zajímavou událost.  Od rána se totiž pracovalo na přesazení vzrostlého jerlínu japonského.

Strom rostl přímo vedle budovy auly, která bude procházet opravou. Přestože se měl podle původního projektu pokácet, podařilo se vymyslet alternativu a strom tak zachránit. Přesazený jerlín nyní stojí před Mezifakultním centrem environmentálních věd II, když toto místo bylo vybráno zahradními architekty z ČZU v souladu s celkovým konceptem úprav zeleně v kampusu.

Náročné „operaci“ přihlíželi i studenti relevantních oborů. Odborná firma pro přesun využila speciální mechanizaci, při níž se celý strom vyjme a převeze na nové místo. Samotný proces trval několik hodin, poté následovaly dokončovací práce. Úspěšnost metody je podle odborníků velmi vysoká.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.