Markéta Davidová je mistryní světa! Co přispělo k úspěchu?

Biatlonistka a zároveň studentka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU Markéta Davidová zvládla vytrvalostní závod na 15 km na MS v Pokljuce bez jediné chyby. Ze špičky jako jediná střelila všech dvacet ran do terče. A tradičně se jí vydařil i běh. Se startovním číslem 39 byla v cíli  27,9 vteřiny před druhou Hannou Öbergovou ze Švédska.

V rozhovoru pro Českou televizi prozradila, že se v pondělí věnovala tréninku, ale úspěchu možná také pomohlo studium a příprava diplomové práce. "Potřebovala jsem hlavu zaměstnat i jinak a ta škola přišla vhod," poznamenala studentka České zemědělské univerzity.
Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/biatlon/posledni-kulku-jsem-tlacila-myslenkami-hlasila-davidova-ke-zlatu-pomohla-i-skola/602bd9a848bff33081408a56

Velká gratulace a ať Vám škola přinese další úspěchy nejen ve světě sportu, Markéto!