Maturity a přijímací zkoušky – informace prorektora pro pedagogickou činnost

Vážená kolegyně, vážený kolego,

velmi mě těší Váš zájem o studium na České zemědělské univerzitě v Praze. Vzhledem k současné komplikované situaci se na Vás obracím, abych Vám podal bližší informace k přijímacímu řízení a především vysvětlil, zdali se změny v organizaci maturit nějak tohoto procesu dotýkají.

Předně Vás chci ujistit, že konáme všechny kroky k tomu, aby přijímací řízení proběhlo úspěšně a mohli jste na naší univerzitě začít studovat. Je nám jasné, že současná situace zvyšuje napětí a stres, kterému jste vystaveni, jako maturanti i jako uchazeči o studium na vysoké škole.

Reagujeme proto operativně na provedené změny v organizaci maturit tak, aby se Vás, našich uchazečů, tyto změny negativně nedotkly. Proto Vám mohu sdělit, že neúčast na dobrovolné části maturitní zkoušky nebude mít žádný negativní dopad na přijímací řízení. V platnosti tudíž zůstává pouze zákonný požadavek na dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou, který bude naplněn i bez účasti na ústní maturitní zkoušce z českého a cizího jazyka.

Na posuny termínů maturitních zkoušek budeme reagovat rozšířením termínů pro účast na přijímacích zkouškách a termínů pro zápisy do studia. Vytvoříme tak prostor, aby mohli přijímacím řízením projít všichni úspěšní maturanti.

Detailní informace o přijímacím řízení sledujte na webových stránkách fakulty, na kterou se hlásíte. Zde naleznete i kontakty na odpovědné osoby, které odpoví na Vaše případné dotazy

O jakýchkoliv změnách, které mohou vyplynout z vývoje epidemické situace a přijatých ochranných opatření, Vás budeme neprodleně informovat.

Milé kolegyně a kolegové, přeji Vám v nastávajících dnech hodně štěstí, držím Vám palce, ať se Vám vyplní Vaše plány. Věřím, že se budeme potkávat na půdě naší univerzity.

Buďte na sebe opatrní, přeji Vám pevné zdraví.

Váš doc. Ing. Jiří Remeš, Ph.D.

Prorektor pro pedagogickou činnost ČZU v Praze