Měsíc studentů zakončil sobotní Majáles

Letňany, ale i centrum města v sobotu 28. dubna ožily studentskými oslavami.

Čtrnáctý ročník Majálesu je za námi, do oslav se zapojily stovky studentů ČZU. Vše zahájilo pokácení májky na rohu Vodičkovy a Jungmannovy ulice v centru města. Následoval průvod složený z alegorických vozů jednotlivých univerzit. ČZU prezentovaly zejména žlutá a zelená barva. Navíc v čele průvodu kráčel loňský král Majálesu, a to Krhyslav I. z ČZU.
Hlavní část oslav se uskutečnila v Letňanech, kde byl připraven bohatý program. Pro návštěvníky ČZU studentské zóny byla připravena chill out zóna, stánek týmu CZU Prague Formula Racing, sportovní aktivita od hokejového týmu Engineers Praha, nafukovací sumo zápasy a prezentace studentských spolků AISEC a ESN. Nechyběl ani celouniverzitní stan, kde si studenti mohli zakoupit univerzitní trička a sluneční brýle.
O titul Král a Královna Pražského Majálesu se letos za ČZU utkali Jan Bejček alias Bejk a Michaela Antošová. Bohužel se vysněný královský ČZU hattrick nepodařil. Po dvou letech úřadování nakonec na pomyslném trůnu Krále Majálesu usedl Král z VŠE. Královnou Majálesu se stejně jako v loňském roce stala také kandidátka z VŠE.