Ministerstvo zemědělství ocenilo diplomové práce studentů ČZU s praktickým přínosem

Cenu ministra zemědělství za vynikající diplomovou práci s významným dopadem na zemědělství, lesnictví, vodní hospodářství a ochranu krajiny a přírodních zdrojů se zaměřením na praxi předal dne 14. června absolventům České zemědělské univerzity v Praze náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce komodit, výzkumu a poradenství Ing. Jiří Šír.

Cenu získali:

• Ing. Jana Maxová (Provozně ekonomická fakulta) za diplomovou práci nazvanou Analýza ziskovosti českých zemědělských podniků zaměřených na produkci mléka;
  • Ing. Hana Malínská (Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů) s názvem Alkalická fosfatáza jako indikátor tepelného ošetření mléka pro výrobu sýrů;
  • Ing. Karel Hamouz (Technická fakulta) za diplomovou práci zaměřenou na funkční vlastnosti pracovních nástrojů kypřičů na zpracování půdy;
  • Ing. Kateřina Chaloupková (Fakulta lesnická a dřevařská) za diplomovou práci, která řeší originálním způsobem problematiku prostorového uspořádání ramet klonů v semenných sadech;
  • Ing. Adéla Stanislavová (Fakulta životního prostředí) za diplomovou práci, která se zabývá problematikou přístupu k půdě, jakožto jednoho z hlavních problémů pro nové a mladé farmáře, se zaměřením na Francii, Německo, Rumunsko a Českou republiku;
  • Ing. Anna Chladová (Fakulta tropického zemědělství) za diplomovou práci, jejímž hlavním cílem je zhodnocení diverzity významné ovocné dřeviny baobabu, který je perspektivním druhem pro výživu obyvatel v savanových částech Afriky.

Cena ministra zemědělství byla letos udělena popáté. Je udílena maximálně jednomu absolventovi z každé fakulty ČZU. Hlavním kritériem výběru je přínos diplomové práce pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství a ochrany krajiny a přírodních zdrojů. Dalším důležitým kritériem je vědecká hodnota a formální stránka diplomové práce.

„Ceny ministra zemědělství dokládají, že Česká zemědělská univerzita v Praze stojí pevně na třech pilířích moderní univerzity, která vzdělává, věnuje se výzkumu a usiluje o hmatatelný přínos činnosti do praxe, do života celé společnosti,“ podtrhl rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c.

Předání cen ministra zemědělství nejlepším absolventům České zemědělské univerzity v Praze za vynikající diplomovou práci s významným dopadem na zemědělství, lesnictví, vodní hospodářství a ochranu krajiny a přírodních zdrojů se zaměřením na praxi se uskutečnilo pod záštitou ministra zemědělství a s finanční podporou Ministerstva zemědělství.