Ministr zemědělství ocenil studenty ČZU

Šestici studentů ČZU, jejichž diplomové práce mají výrazný přínos pro praxi, předal Marian Jurečka Ceny ministra zemědělství.

Ceny za vynikající diplomovou práci s „významným dopadem na zemědělství, lesnictví, vodní hospodářství a ochranu krajiny a přírodních zdrojů se zaměřením na praxi“ osobně předal ministr Jurečka spolu s rektorem prof. Ing. Jiřím Balíkem, CSc., dr. h. c., při promocích, které proběhly 20. června.

Ceny obdrželi:

Ing. Anna Bustová (PEF) za práci „Strukturální změny a trendy v zemědělství České republiky se zaměřením na rostlinnou produkci“;
Ing. Veronika Sommerová (FAPPZ) za práci „Detekce estrogenních receptorů ve spermatických buňkách prasete během jejich vývoje“;
Ing. Kristýna Martonová (TF) za práci „Hodnocení vlivu pracovních nástrojů kypřičů a secích strojů na infiltraci vody do půdy“;
Ing. Nikola Ungerová (FŽP) za práci „Vliv vybraných druhů dřevin na erozi a hydrofyzikální vlastnosti půd na výsypkách“;
Ing. Josef Chudý (FLD) za práci „Využití dronů pro získávání dat o zmlazení z území ovlivněných disturbancemi“;
Ing. Anna Maňourová (FTZ) za práci Diversity and nutritional characterization of Garcinia kola Heckel in Soutwest Cameroon.

Cena ministra zemědělství byla letos udělena pošesté. Je udílena maximálně jednomu absolventovi z každé fakulty ČZU. Hlavním kritériem výběru je přínos diplomové práce pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství a ochrany krajiny a přírodních zdrojů. Dalším důležitým kritériem je vědecká hodnota a formální stránka diplomové práce. Součástí Ceny ministra je finanční ocenění.