Miss Agro 2023 je Adriana Brabencová z Fakulty tropického zemědělství

Třiadvacátý ročník volby Miss Agro 2023 a festival s ní spojený přinesl nejen volbu královny krásy ČZU, ale také atraktivní program. Ani letos nechyběli nadšení příznivci, kteří přišli podpořit finalistky, ale také si užít skvělá hudební vystoupení a nabitou atmosféru.

Příjemné a slunečné počasí během dne vystřídala velká oblačnost a teploty šly rapidně dolů. I přes ochlazení byly dívky statečné, všechny zvládly soutěžní disciplíny na jedničku a porota měla opravdu těžkou volbu. „Slova chvály a obdivu mám nejen pro nejen finalistky soutěže Miss Agro a finalisty Strongmana, ale také pro organizátory. Připravili skvělý program s ohledem na diváky, kteří měli každým okamžikem atraktivní podívanou. Oceňuji pečlivou a profesionální přípravu, nic nezůstalo náhodě – špičkovou choreografii, které se dívky dokonale zhostily a také nápadité volné disciplíny. Těch se dívky i díky tomu, že každá se ve svém volném čase věnuje nějaké aktivitě, kterou mohly předvést na podiu, chopily opět na úrovni hodné profi stage. Jak je vidět, mít nějaké hobby, típ pádem pestrý život se vyplatí, nikdy nevíte, kdy se bude hodit,“ uzavírá členka poroty a tisková mluvčí ČZU Karla Mráčková

Po osmé hodině večerní se publikum, a hlavně finalistky dočkaly slavnostního vyhlášení. Novou vítězkou Miss Agro pro rok 2023 se stala dvacetiletá Adriana Brabencová, studentka Fakulty tropického zemědělství, obor Tropické zemědělství. Adriana je pozitivní člověk, má radost z maličkostí a dělá ji šťastnou, když může někomu vykouzlit úsměv na tváři. Mezi její nejsilnější vlastnosti patří cílevědomost a pracovitost. Miluje sport a cestování po světě. „Doufám, že bych pro tento rok mohla dobře reprezentovat jak školu, tak i soutěž Miss Agro. Jakákoli soutěž miss je skvělá ke zviditelnění, což zvyšuje možnost pomáhat, či přispět v charitě, projektech na pomoc nemocným, dětem, přírodě i zvířatům,“ těší se Adriana.

Vítězky Miss Agro 2023

Miss Agro 202023 – Adriana Brabencová (FTZ)
I.  Vicemiss Agro 2023 – Barbora Pleskačová (FAPPZ)
II. Vicemiss Agro 2023 – Tereza Velechovská (FAPPZ)
Miss iZUN 2023 – Beenzu Muzyamba (FAPPZ)

Kromě programu na hlavní stage, kde zahrála velká jména jako Jamaron, Marpo & Troublegang nebo legendární kapela Chinaski,se  o kulturní zážitek postaral také DJ Zeekee, DJ Pomo nebo DJ Roxtar. Volbu královny krásy  doplnilo i finále soutěže Strongman ČZU, kde se muži utkali o titul nejsilnějšího muže na univerzitě, kterým se stal Tomáš Najman.

Soutěž Strongman ČZU

I. Tomáš Najman (FŽP)
II. Petr Matěna (FAPPZ)
III. Jakub Hrudka (PEF)