Modernizace farmy v Rudě

Dne 30. listopadu 2015 byla za účasti vedení univerzity, vedení Školního zemědělského podniku ČZU, zástupců dodavatele i místní samosprávy slavnostně přestřižena páska nové stáje pro dojnice včetně dojírny a též rekonstruované porodny.

Celá akce od vypsání výběrového řízení a zbourání starého kravína až po instalaci technologií proběhal v roce 2015 a stála 47 milionů korun. Nová farma má kapacitu 550 dojnic a je vybavena nejmodernějšími technologiemi, včetně řízeného přístupu krav k dojící lince či robotického přihrnovače krmení.

Celé uspořádání stáje odpovídá současným požadavkům na welfare zvířat. Díky této investici Školní zemědělský podnik ČZU umožní studentům seznámit se během praxí s nejnovějšími trendy zootechniky.

  

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.