Na ČZU proběhlo setkání se zástupcem generálního ředitele FAO při OSN

Na půdě ČZU se uskutečnilo 22. října 2019  jednání s p. René Castro-Salazarem, který je od roku 2016 zástupcem generálního ředitele Organizace pro zemědělství a výživu při OSN (FAO) a zároveň vedoucím Sekce pro klima, biodiverzitu, půdu a vodu.

Hlavními body jednání bylo představení univerzity, prezentace již existujících vazeb mezi ČZU a FAO a zvláště pak hledání cest pro možnou budoucí spolupráci mezi naší univerzitou a FAO především při poskytování našich univerzitních expertíz a zkušeností pro potřeby FAO ve světě. Další diskutovanou rovinou spolupráce byly možnosti pro studenty doktorských studijních programů účastnit se stáží a výzkumných aktivit v rámci FAO. Hlavními styčnými body pro propojení ČZU s FAO se jeví témata týkající se boje se suchem, biologické rozmanitosti půdy, výzvy v lesnictví a lesním hospodářství, potravinová bezpečnost a klimatická změna a její dopady na zemědělce v rozvojovém světě.
ČZU se dlouhodobě angažuje ve spolupráci s FAO mimo jiné prostřednictvím pravidelných příspěvků do Family Farming Knowledge Platform (FFKP), koordinací evropské odnože globální platformy YPARD, participací na projektu METROFOOD-RI a dalších.

Jednání se zúčastnili:
Jiří Jílek, stálý představitel ČR při FAO, Velvyslanectví ČR v Římě Patrick Kalas, Expert pro posilování kapacit, FAO Ing. Michal Kulík, ministerský rada, Ministerstvo zemědělství ČR
FŽP: doc. Ing. Martin Hanel, Ph.D., doc. Ing. Kateřina Berchová, Ph.D., Ing. Lidia Constanza Betancourt Macuase
FTZ: doc. Ing. Jan Banout, Ph.D., doc. Ing. Bohdan Lojka, Ph.D., Ing. Vladmír Verner, Ph.D.
FLD: prof. Ing. Róbert Marušák, Ph.D.
PEF: prof. PhDr. Michal Lošťák, Ph.D
FAPPZ: doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D., doc. Ing. Jaroslav Havlík, Ph.D.
Rektorát, Oddělení mezinárodních vztahů: prof. PhDr. Michal Lošťák, Ph.D., Ing. Libuše Valešová, Ph.D., Ing. Hynek Roubík, Ph.D.