ČZU má nejlépe hodnocenou vědní oblast v ČR

Žebříček Academic Ranking of World Universities (známý i jako Šanghajský žebříček) publikoval na základě jim používané metodiky hodnocení výstupů vědecké práce světových univerzit v konkrétních předmětných oblastech, kde je v každé z nich uváděno prvních 500 vysokých škol.

ČZU dosáhla vynikajícího výsledku v oblasti „Zemědělské vědy“, kde se umístila na 51.-75. pozici na světě. V žádné jiné předmětné oblasti se žádná jiná univerzita z ČR neumístila takto vysoko. Dalšími předmětnými oblastmi, v nichž se ČZU v předmětných žebříčcích také objevuje, jsou Ekologie (101.-150. místo), Atmosférické nauky (151.-200. místo), Veterinární vědy (201.-300 místo), Geografie a sociální geografie (201.-300. místo), Vědy o zemi (301.-400. místo) a Environmentální inženýrství (301.-400. místo).       

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.