Nově zvolený děkan FAPPZ z ČZU je Presidentem European Weed Research Society

Vedoucí katedry agroekologie a rostlinné produkce a nastupující děkan FAPPZ prof. Ing. Josef Soukup, CSc. převzal od 1. ledna 2022 funkci prezidenta European Weed Research Society. 

Členem zmiňované mezinárodní vědecké organizace, která sdružuje odborníky a podporuje komunikaci a šíření poznatků v oboru herbologie - vědy o plevelech a jejich regulaci, je profesor Soukup již více než 20 let. V letech 2010-2017 zastával po dvě volební období funkci vědeckého sekretáře, načež byl zvolen na období 2020-2021 viceprezidentem a nyní přebírá prezidentské křeslo. Ve funkci vystřídal Dr. Jukku Salonena z Finska, od kterého převzal i symbolické prezidentské kladívko. Tomu ve své první prezidentské zdravici poděkoval zejména za skvělé vedení organizace v době pandemie a vyzval vědeckou veřejnost k účasti na 19th EWRS Symposiu, které se koná v červnu v Aténách.  

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.