Nový rektor České zemědělské univerzity slavnostně vstoupil do funkce

Nový rektor České zemědělské univerzity prof. Ing. Petr Sklenička, CSc., vstoupil do funkce. Slavnostní inaugurace se uskutečnila ve středu 21. března odpoledne.  Kromě rektora do funkce oficiálně vstoupila i děkanka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů prof. Ing. Iva Langrová, CSc., a děkan Technické fakulty doc. Ing. Jiří Mašek, Ph.D.

Ve svém projevu rektor poukázal na důležitou roli vysokých škol v českém vzdělávacím systému obzvlášť v současnosti, která je plná rychlých proměn. „Vzdělání je substance posilování demokracie a ochrany svobody naší společnosti,“ uvedl Petr Sklenička. Mezi prioritami rektora patří účinné prosazování zájmů univerzity a otevřený a přátelský styl řízení.

Slavnostního aktu se zúčastnil kromě zástupců českých i zahraničních univerzit a náměstků Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí předseda školského výboru Sněmovny Václav Klaus mladší. „V dnešní době hyperinflace univerzit, fakult a studentů je ČZU jednou z nejstarších a nejklasičtějších. Z trochu okrajové, jakou byla za mého mládí, se stala jednou z nejrespektovanějších a nejvíce dynamicky rostoucích univerzit,“ připomněl Václav Klaus mladší. Poblahopřát rektorovi přišel také starosta Prahy 6 Ondřej Kolář či emeritní předseda akademie věd Jiří Drahoš.

Na inauguraci se také sešli absolventi univerzity, kteří středeční den věnovali setkání po 50 letech. Závěrečnou součástí jejich programu byl společenský večer, kde se s nově nastupujícím rektorem setkali. 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.