Nový ročník Life Sciences Film Festivalu na startu

Již dnes můžete přihlásit svůj film na 6. ročník festivalu LSFF, který proběhne ve dnech 17. – 23. října 2016. Soutěžit můžete o Velkou cenu LSFF dotovanou 3000 Eury či o některou z osmi dalších cen.

Festival, který společně organizuje Česká zemědělská univerzita v Praze a Harvest Films, z. s., je otevřen všem tématům přírodních věd, zejména těm, které souvisejí se zemědělstvím, potravinami, přírodními zdroji, s lesem, vodou, s ochranou životního prostředí, se zdravím, ekonomikou či udržitelným rozvojem. „Zajímají nás základní výzkum i nejnovější poznatky aplikovaných oborů, inspirace přírodou, porozumění vývoji živých forem, ale také nová řešení pro praxi,“ říká programový ředitel festivalu Ing. Petr Alexandr.

Přihlášení filmu je bezplatné. Uzávěrka přihlášek dokumentárních snímků je do 30. června 2016. Další informace najdete na www.lsff.cz.

Není bez zajímavosti, že filmy oceněné na LSFF si následně získaly pozornost diváků a odborných porot i na dalších filmových festivalech. Například Festival Academia Film Olomouc, který proběhne od 19. do 24. dubna uvede mezi soutěžními filmy leckteré klíčové filmy z programu LSFF 2015: Maing Ancient Forest (Cena studentské poroty), The Secret Life of Materials (Cena Technické fakulty), Decoding Desire (zahajovací film LSFF 2015). V české soutěži AFO bude mít dvojnásobné zastoupení režisér Jan Svatoš s filmy Causa Carnivora a Lekce divokosti, oba tyto filmy byly promítány během LSFF 2015 také.