Oštěpaři z řad ČZU zazářili na mistrovství Evropy – Vadlejch veze stříbro a Špotáková bronz

Sportovci, které pojí studium na České zemědělské univerzitě v Praze, skvěle reprezentovali na mistrovství Evropy v Mnichově - vezou dvě ze tří medailí, které tam Češi vybojovali. Oštěpař Jakub Vadlejch získal stříbro, ve finále hodil 87,28 metru a o 38 centimetrů prohrál s Němcem Julianem Weberem. A parádní úspěch mistrovství Evropy znamená i pro oštěpařku Barboru Špotákovou, která v Mnichově vybojovala bronzovou medaili posledním hodem dlouhým 60,68 m. 

 

Evropské stříbro přidal jednatřicetiletý student PEF ČZU Vadlejch k bronzu, který si před měsícem přivezl z mistrovství světa v Eugene. Vadlejch měl po druhé příčce trochu rozporuplné pocity. „Samozřejmě jsem chtěl vyhrát, ale stříbro za 87 není neúspěch. Myslím, že je to skvělé. Jedu dál, budu na sobě dřít ještě víc,“ řekl. V závěru soutěže riskoval. „Zkoušel jsem trošku všechno zrychlit a opravdu jsem všechno zrychlil, což je špatně. Nebyl jsem tak uvolněný, jak jsem v tu chvíli potřeboval,“ vysvětloval, proč už dál nehodil. 

 

Absolventka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, jednačtyřicetiletá světová rekordmanka Barbora Špotáková, se v dramatické závěrečné sérii posunula dokonce na druhé místo, z něhož ji vzápětí odsunula teprve osmnáctiletá Srbka Adriana Vilagošová, která se zlepšila na 62,01 metru.  

 

"Je to nádherný. Dnešní večer s rodinou a kamarády tady, kde jsem před dvaceti lety začínala," řekla Špotáková České televizi. Před soutěží nechtěla dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa o medaili mluvit. "Bylo to o štěstí. Ta medaile není moje, je všech lidí, kteří mě za celý život formovali. Asi si ji ani nenechám. Děkuju hrozně moc hlavně trenérovi, který to se mnou nemá lehký, protože mám spoustu jiných věcí. Starám se o děti," řekla matka dvou synů. 

 

Zdroj: Sport.cz, ceskatelevize.cz

Foto zdroj: idnes.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.