Potravinová sbírka ČZU pro ukrajinské uprchlíky

S ohledem na pokračující konflikt na Ukrajině a pomoc, kterou poskytujeme osobám prchajícím před válkou, se naše zásoby potravin a čisticích prostředků ve skladu ČZU významně snížily. Stále, i díky Vaší pomoci pomáháme více než 250 uprchlíkům, především maminkám, jejich dětem a dospívajícím. I přes finanční podporu, kterou uprchlíci dostávají od české vlády, je pro ně potravinová pomoc stále velmi důležitá a smysluplná.
Vážíme si Vaší pomoci obzvlášť před velikonočními svátky!

Termín sbírky: středa 13. dubna od 8:00–11:00 a od 14:00–18:00

Sběrné místo: Menza ČZU, přístup ze zadní části, kde je k dispozici rampa

Kontaktní osoba: Tereza Zuzánková, tel.: 607 286 266

Nejvíce potřebujeme následující:

Trvanlivé potraviny: Konzervy – omáčky na těstoviny; konzervy – maso ve vlastní šťávě, hotové pokrmy jako třeba guláš apod.; tuňák, konzervy – fazole, kukuřice, hrášek; paštiky; toustový chléb; suchary; čočka, fazole, pohanka, bulgur; těstoviny; rýže; instantní polévky; olej; mouka; cukr; ovesné vločky, kaše, lupínky; marmelády; sladkosti, čokoláda; šťávy, sirupy; káva/čaj; koření; dětské přesnídávky – kapsičky; dětská výživa, sunar.

Úklidové potřeby a čisticí prostředky: prášek na praní, jar na nádobí, houbičky na nádobí, hadry na podlahu, prostředky na čištění oken, košťata.

Děkujeme Vám všem, kteří pomáháte.

Marek Šedivý, koordinátor sbírky ČZU pro Ukrajinu

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.