Právě vychází časopis Živá univerzita

Pandemicky ztichlý univerzitní kampus ČZU v Praze byl i v první polovině roku ochuzen o kulturní, společenské a sportovní aktivity, a hlavně o přítomnost studentů, kteří do něj vnášejí život. Nedá se ale říct, že by se toho událo málo, jen se to odehrávalo v jiném prostoru. Online komunikace se stala běžnou praxí pro výuku i pro tradiční setkávání odborníků, vědecké konference, veletrhy pracovních příležitostí, a dokonce Dny otevřených dveří. Pro organizátory to byla výzva i cesta k objevování nových možností.

Na osmdesáti stranách dvojčísla Živé univerzity, které právě vychází, jsme se snažili zmapovat „online realitu“ studentů a pedagogů ČZU a také zapojení studentů do dobrovolnické pomoci. Představujeme zajímavé osobnosti naší univerzity a vědecké projekty, které se rozjížděly nebo pokračovaly navzdory pandemii. Poslední půlrok přinesl i řadu dobrých zpráv – pro ČZU je to první místo v Národní ceně za CSR, pro jednotlivce výsledky ankety Sportovec roku, kde prvenství obhájila biatlonistka Markéta Davidová, nebo úspěch Terezy Švejcarové, jejíž ornitologická studie se stala článkem roku časopisu Ibis.

Dočtete se o tom, jak nepostradatelný ekosystém představují mokřady, o šancích vlka na udržitelnou existenci v české krajině, o nutnosti pomáhat hmyzí populaci. Nebo o tom, že FLD adoptovala losa evropského. Takže příjemné počtení.

Živá univerzita je ke stažení na https://www.czu.cz/cs/r-7210-o-czu/r-7701-pr-a-media/r-8557-casopis-ziva-univerzita. V tištěné podobě bude k dispozici od 23. června 2021.