Právě vychází jarní číslo Živé univerzity

Na devadesáti stranách přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, čím naše univerzita žije. V rozhovorech, článcích a aktualitách se dočtete, na čem přes turbulentní dobu pracují naši vědci, čím se zabývají studenti a jak efektivně se univerzita postarala a stále stará o ukrajinské maminky s dětmi prchající před válkou v jejich zemi.  

 

V tomto čísle rekapitulujeme nejdůležitější události, například že s novým rokem zahájil další funkční období rektor univerzity Petr Sklenička, že se svých funkcí ujali tři nově zvolení děkani a že máme dva nové profesory. Tradiční univerzitní aktivity se po dvouleté „covidové“ pauze opět začínají rozbíhat – za některými se ohlížíme, na jiné vás pozveme – třeba na Zahradní slavnost se můžeme těšit už 11. června.  

Dozvíte se, jak po dvou letech existence funguje Centrum infekčních nemocí zvířat (CINeZ), co se řeší v univerzitní veterinární ambulanci, co nového v modelové krajině Amálie u Lán, jakým směrem se ubírají lesní bioekonomika, agrivoltaika a další trendy a technologie udržitelné budoucnosti. Přesvědčíte se, že studenti a absolventi dělají své alma mater jenom čest.  

Aktuální číslo Živé univerzity je ke stažení na ZDE a volně k dispozici v prostorách areálu ČZU.  

 

Přejeme Vám příjemné a inspirativní čtení!

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.