Právě vychází Živá univerzita

Jako adventní dárek jsme pro vás připravili další dvojčíslo časopisu Živá univerzita. Na sedmdesáti stranách shrnujeme to nejzajímavější, co se během turbulentního koronavirového roku na naší univerzitě událo. V rozhovorech, článcích a aktualitách se přesvědčíte, že se život hodně změnil, ale nezastavil. Jen pokračuje jiným směrem a tempem.

V předvánočním vydání Živé univerzity se dočtete o projektech, které na univerzitě bez ohledu na aktuální situaci pokračují nebo se rodí. Je jich mnoho, tak alespoň namátkou… Koncept Chytré krajiny, životadárné biopásy pro hmyz a motýly, renomé českého modrého máku doma i ve světě, závěry výzkumu chování vlků v oblasti severozápadních Čech, nové poznatky o orientačních schopnostech psů podle magnetického pole Země, budoucnost našich lesů, potravinová bezpečnost, rodinné farmaření a další. Dozvíte se také, že od léta máme další čtyři profesory a od prosince nového kvestora. Neopomněli jsme ani skutečnost, že se letos univerzitní kampus rozrostl o nový Pavilon tropického zemědělství, který je vzorovou ekologickou stavbou.

V tomto vydání Živé univerzity najdete spoustu dalších zajímavostí a informací o tom, čím se právě letos zabývali vědci na ČZU.

Časopis je k prolistování zde a ke stažení zde.  Od 10. prosince 2020 bude volně k dispozici v prostorách areálu ČZU.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.