Pražské Primátorky - letošní závod univerzitních osem je velkým úspěchem ČZU

V pátek 2. června 2023 proběhl v rámci 110. ročníku historických Primátorek již 12. ročník závodu univerzitních OSEM. A letos dosáhly výborných výsledků lodě ČZU. Muži ČZU zvítězili a ženy ČZU obsadily druhé místo.

Závodu žen se zúčastnilo 5 lodí za účasti českých reprezentačních veslařek, které studují na vysokých školách. V barvách naší univerzity startovaly i reprezentantky Pavlína Flamíková a Lenka Lukšová. Naši osmu porazily jen veslařky UK Praha.

Do závodu mužů se přihlásilo osm posádek. Naši veslaři dosáhli vynikajícího výsledku, když potřetí v historii vybojovali vítězství v tomto prestižním závodu. Na druhém místě se umístila loď Univerzity Karlovy a třetí skončili vysokoškoláci ČVUT.

Závod proběhl tradičně na Vltavě pod Vyšehradem za krásného letního počasí. Blahopřejeme vítězům a děkujeme za skvělou reprezentaci ČZU.

Výsledky univerzitních osem:

Ženy

1. UK Praha 3:21,540
2. ČZU Praha 3:29,860
3. UK Praha II 3:53,030
4. ČVUT Praha 3:55,810
5. UJEP Ústí n/L 4:00,730

Sestava ČZU: Hnízdilová Karolína, Rezková Lucie, Klímová Hana, Macková Kristýna, Podrazilová Barbora, Jurková Marie Natálie, Lukšová (Antošová) Lenka, Flamíková Pavlína, Knobová Kristýna

1. ČZU Praha 2:57,920
2.  UK Praha 3:00,500
3. ČVUT Praha 3:05,260
4. MU Brno 3:27,280