Proběhlo zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU

V úterý 7. prosince se uskutečnilo zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU. Tato rada je zřízena jakožto poradní orgán rektora a Rady pro vnitřní hodnocení ČZU pro posuzování strategických cílů, vize a poslání ČZU zejména v oblasti vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a hodnocení jejich kvality.

Rada složená z řad mezinárodně uznávaných odborníků s vysokým vědeckým i morálním kreditem přináší do prostředí univerzity mezinárodní nadhled, jednotliví členové rady dávají vedení univerzity velmi cennou zpětnou vazbu, která reflektuje aktuální trendy, mezinárodní srovnání a standardy, jež jsou kladeny na vysokoškolské instituce. Předsedou rady je prof. Bill Hansson z Max Planck Institutu pro chemickou ekologii. Prof. Hansson je jedním z předních světových vědců v oblasti chemické ekologie a neurologie hmyzu, komunikačních procesů hmyzu na funkční úrovni genů a proteomiky hmyzu. Od konce 80. let provádí dlouhodobý inovativní výzkum na nejvyšší úrovni a má řadu zkušeností s hodnocením vysokých škol na poli mezinárodního působení. Prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti doc. Valášek shrnuje průběh zasedání: „Diskutovaná byla zejména pozice ČZU ve vztahu k českým i evropským vysokým školám z pohledu kvality publikační a obecně i tvůrčí činnosti, kde jsme v posledních letech udělali opravdu kus práce a snaha vedení univerzity směřovat k excelenci byla členy rady jednomyslně podpořena.“ Velkým tématem zasedání bylo též zajištění kvality výuky v době pandemických opatřeních. „Přístup ČZU k výuce a k zajištění kvality výuky v době pandemie byl v očích členů rady vnímán velmi odpovědně,“ doplňuje prorektor Valášek.