Prof. Jan Vymazal je jedním ze tří nejcitovanějších vědců v ČR

Prof. Jan Vymazal, prorektor pro vědu a výzkum a vedoucí katedry aplikované ekologie na FŽP, obsadil v prestižním žebříčku Stanfordovy univerzity 2 % nejcitovanějších vědců světa za rok 2019 třetí místo mezi českými vědci. V seznamu, který pokrývá všechny vědní obory zahrnuté do databáze SCOPUS, a v pomyslné konkurenci 160 tisíc vědců z celého světa, obsadil 1179. místo.
Další vědecké osobnosti z ČZU zahrnuté v prestižním seznamu jsou dle pořadí Andrew Liebhold (FLD), Michael Komárek (FŽP), James Sales (FTZ), Federico Morelli (FŽP), Pavel Tlustoš (FAPPZ), Miroslav Svoboda (FLD) a Stanislav Vacek (FLD).
Zveřejněný seznam Stanfordovy univerzity obsahuje jména celkem 359 vědců, kteří působí na výzkumných institucích v České republice.
Gratulujeme!