Profesor Jaroslav Petr získal Cenu předsedy Rady pro výzkum

Cenu předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace obržel profesor Petr z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů za popularizaci výzkumu.

Ocenění udělované vědeckým pracovníkům, novinářům, pedagogům, podnikatelům či například cestovatelům převzal profesor Jaroslav Petr při slavnostním aktu v Hrzánském paláci. Cena je udělována jednou ročně. Jejím laureátem se profesor Petr stal za biologické a zemědělské vědy.
Popularizaci vědy se profesor Petr věnuje od počátku 90. let. Spolupracuje například s Českým rozhlasem či časopisem Věda a technika mládeži. Publikoval či publikuje v periodikách, jako jsou Lidové noviny či magazín 21. století, Vesmír, Respekt a Psychologie dnes. Je autorem či spoluautorem populárně naučných publikací, jako je Nemoc šílených krav hrozí?!, Geneticky modifikované organismy v zemědělství, Klonování. Hrozba, nebo naděje? nebo Aktuální otázky biodiverzity v kontextu udržitelného rozvoje. V současnosti pracuje na knize s prozatímním názvem Desatero smyslů, která se věnuje smyslovému vnímání v živočišné říši.
Profesor Petr působí na Katedře veterinárních disciplín Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Od roku 1983 pracuje také ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Praze 10 – Uhříněvsi. Mezi oblasti jeho odborného zájmu patří biotechnologie a reprodukce hospodářských zvířat.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.