Prohlášení České konference rektorů k uctění státního svátku 28. října 2020

Rektorky a rektoři vysokých škol České republiky, členky a členové České konference rektorů, uctí 28. října 2020 den vzniku Československa individuálně, většinou položením kytice k soše prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka ve městě, v němž sídlí jejich vysoká škola. Vzhledem ke stávající krizové epidemiologické situaci neuctí tedy tento významný státní svátek všichni společně v Praze na Hradčanském náměstí u sochy TGM, jak bývalo léta zvykem.