První místo pro startup z ČZU

Student ČZU Martin Hořínek se s projektem FishRAS stal absolutním vítězem Student Startup Battle, která se uskutečnila v rámci mezinárodní konference Startup World Cup & Summit.

  1. října 2017 se v pražském paláci Lucerna uskutečnila mezinárodní konference Startup World Cup & Summit (SWCS), která vznikla spojením mezinárodní platformy Startup World Cup a české konference Startup Summit.

Program akce se skládal z několika částí – z hlavní části programu ve Velkém sále Lucerny v takzvané Inspiration Zone, v rámci něhož vystoupily známé osobnosti tech-světa, jako například Otto Fabri z Tesla Motors.

Také se zde utkaly startupy z více než patnácti států střední a východní Evropy, z nichž tři nejlepší z regionálního kola získaly možnost vyhrát 200 tisíc dolarů na crowdfundingové platformě Fundlift. Absolutního vítěze čeká šance utkat se v mezinárodním finále v Silicon Valley o investici v hodnotě 1 milion dolarů.

V rámci konference byly dále pro účastníky připraveny mentorské stoly s českými i zahraničními investory a významnými osobnostmi startupového světa. Jednotlivé soutěžní projekty si měly možnost svou prezentaci vyzkoušet v rámci takzvané Pitch Zóny a dostat ještě před finální prezentací zpětnou vazbu. Celou akci provázel i cenný networking, který poskytl možnost účastníkům získat kontakty pro rozvoj svých projektů.

Vedle hlavní soutěže se utkaly i studentské projekty v rámci kategorie Student Startup Battle pod záštitou České Spořitelny. Do finále byly vybrány dva startupy, které prezentovaly svůj projekt před publikem a porotou přímo v rámci hlavní části programu Inspiration Zone. Přihlášené projekty soutěžily o čtrnáctidenní inkubační program v akcelerátoru Air Ventures, který zahrnuje rozvoj a zpětnou vazbu formou workshopu a individuálního mentoringu. Spolupráce se může rozvinout až do plné inkubace projektu včetně úvodní investice ve výši 50 000 dolarů.

Českou zemědělskou univerzitu reprezentoval v rámci kategorie Student Startup Battle Martin Hořínek s projektem FishRAS. Ten se stal absolutním vítězem Student Startup Battle a získal tak možnost svůj projekt posunout k úspěšné realizaci. Projekt je zaměřen na chov a produkci ryb netradičním způsobem, založený na recirkulačním akvakulturním systému (RAS) – recirkulaci vody mezi nádržemi s minimální zátěží životního prostředí a využitím odpadu jako hnojiva či paliva do bioplynové stanice.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.