Šanghajský žebříček: ČZU na 4. místě v ČR

Academic Ranking of World Universities (ARWU), prestižní a jeden z nejstarších žebříčků hodnotící výzkumnou činnost univerzit (známý též jako Šanghajský žebříček), zveřejnil pro rok 2022 nové údaje. Podle nich se ČZU umístila na sdíleném 4. místě v ČR (společně s ČVUT). Celosvětově se ČZU umístila na 801. - 900. místě z cca 2 500 hodnocených univerzit (na světě je přitom celkem přes 30 000 vysokých škol). 
Z českých univerzit se na prvních třech místech umístily Karlova univerzita (301. – 400.), Masarykova univerzita (401. – 500.) a Univerzita Palackého v Olomouci (701. – 800.). Celkem se v první tisícovce univerzit umístilo osm českých vysokých škol. 
ČZU se ve zmíněném žebříčku poprvé objevila v roce 2018, kdy se v ČR umístila na sdíleném 5. místě (a celosvětově na 901. – 1000. místě). Posun výše v pořadí během pěti let dokazuje rostoucí kvalitu výzkumu na naší univerzitě.

Pozn.: Kromě absolvujících či zaměstnaných nositelů Nobelovy ceny nebo Fieldsovy medaile, jsou v případě ARWU klíčovými pro hodnocení publikace v časopisech Nature a Science. Žebříček dále hodnotí i počet vysoce citovaných autorů/autorek, počet článků indexovaných v databázi Web of Science a publikační výkonnost na osobu afiliovanou k hodnocené univerzitě).

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.