SCOPUS: SAB zařazen do druhého kvartilu

Univerzitní časopis Scientia Agriculturae Bohemica (SAB) se prosadil na 74. místo z 217 vědeckých časopisů zařazených v oboru Agricultural and Biogical Sciences- miscellaneous.

V minulých dnech byly uveřejněny nové bibliometrické údaje v databázi SCOPUS, tedy především nová hodnota SJR indexu a umístění časopisu Scientia Agriculturae Bohemica (SAB). SJR index za rok 2016 je pro SAB 0,398 a tento vědecký časopis ČZU je tak zařazen ve druhém kvartilu (Q2) jako 74. z 217 časopisů v oboru. V databázi SCOPUS je SAB indexován od roku 2012.

„ČZU a SAB dosáhly pozice v první třetině zemědělských univerzit,“ ocenil výsledek prof. Dr. Manfred Raupp, člen redakční rady z Universität Hohenheim.

„Za tento úspěch nevděčíme jen pilným autorům a pečlivým editorům a oponentům, ale také členům redakční rady časopisu,“ komentovala hodnocení šéfredaktorka a prorektorka pro vědu a výzkum prof. Mgr. Ing. Markéta Sedmíková, Ph.D.

Scientia Agriculturae Bohemica je mezinárodní vědecký časopis, který vydává Česká zemědělská univerzita v Praze. Publikuje čtvrtletně původní vědecké články z oblasti zemědělství, potravin, lesnictví, životního prostředí, kvality zemědělské produkce, zemědělského a biologického inženýrství, ekonomie, řízení, rozvoje venkova a související problematiky. V roce 2017 vychází již 48. ročník časopisu.

Podrobnější informace nejen pro budoucí autory najdete na domovské stránce časopisu