Slovenská poľnohospodárská univerzita udělila čestný doktorát profesoru Tlustošovi

Proděkan Fakulty agrobiologie, ptoravinových a přírodních zdrojů obdržel čestný doktorát.

V aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitře se 23. října konalo slavnostní zasedání Vědecké rady SPU v Nitře, rozšířené o Vědeckou radu Fakulty agrobiologie a potravinových zdrojů, na kterém byl udělen čestný titul doctor honoris causa dvěma osobnostem mezinárodní vědy: prof. Ing. Pavlovi Tlustoš, CSc., z České zemědělské univerzity v Praze a prof. Dr. Janovi Kišgecimu z Univerzity v Novém Sadu. Diplom a insignie čestných doktorů jim odevzdala rektorka SPU v Nitře doc. Klaudia Halászová.

Prof. Ing. Pavel Tlustoš, CSc., je významnou vědeckou osobností, která podstatným způsobem ovlivnila rozvoj výzkumu v oblasti výživy rostlin, pomalu působících hnojiv a remediace kontaminovaných půd. Má významnou zásluhu na vzniku a rozvoji spolupráce mezi katedrami a fakultami České zemědělské univerzity v Praze a SPU v Nitře. Vedení Fakulty agrobiologie a potravinových zdrojů SPU v Nitre mu navrhlo udělit titul doctor honoris causa za významný přínos k rozvoji vědy v oblasti agrochemie a výživy rostlin, vzájemné spolupráci a podpoře autority SPU v Nitře v mezinárodním měřítku.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.