Společný robotický tým TF ČZU a Robotika.cz pod názvem Robotika získal cenné umístění v dalším kole světové soutěže DARPA

Tým Robotika ve spolupráci s Technickou fakultou ČZU uspěl v dalším kole světové soutěže DARPA Subterranean Challenge - SubT Virtual Cave Circuit. Ve virtuálním prostoru se potkalo 16 týmů prestižních univerzit a technologických firem. Tým Robotika ve vyrovnaném klání získal celkové čtvrté místo a odnesl si třetí cenu v kategorii „self-funded teams“.

Technickou fakultu ČZU v týmu Robotika zastoupil Ing. Jakub Lev, Ph.D., který v týmu přispěl vývojem algoritmu pro automatickou detekci "artefaktů" (přeživších osob a jejich předmětů: batohy telefony, helmy a lana). Hlavním cílem soutěže je totiž právě hledání těchto předmětů.

více: https://robotika.cz/competitions/subtchallenge/virtual-cave-circuit/cs