Start-upům z ČZU se daří

Vítězem univerzitního klání nadějných start-upů United Incubators Contest  se stal projekt z ČZU – FishRAS, který bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěž zemí V4 v Budapešti.

1. ročník přehlídky podnikatelských nápadů United Incubators Contest přivedl 7. prosince do reprezentativních prostor České spořitelny v Rytířské ulici v Praze vybrané zástupce univerzitních inkubátorů Point One ČZU, xPORT VŠE a Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK), kteří se utkali o přízeň diváků i odborné poroty. Diváckou cenu si odnesli členové inkubátoru Point One – společnost Dogsie, která se zabývá prodejem kvalitních psích pamlsků formou měsíčního předplatného. Vítězem United Incubators Contest 2017, kterého vybrala odborná porota, se stal druhý zástupce inkubátoru Point One - společnost FishRAS, zabývající se speciálním chovem ryb s využitím zbytkového tepla z bioplynových stanic. Hlavním partnerem akce byla Česká spořitelna.

Šest vybraných týmů po dvou z každého inkubátoru představilo své různorodé podnikatelské nápady, ze kterých odborná porota a také diváci vybrali své favority. Vítězi obou kategorií se stali týmy inkubátoru Point One ČZU, společnosti Dogsie a FishRAS, které přesvědčili diváky i odbornou porotu v sále o svých kvalitách nejen propracovanými plány rozvoje, ale i platícími zákazníky nebo správným zacílením na potřeby trhu. Dále se zde představily projekty inkubátoru xPORT Vysoké školy ekonomické – Vissto a Accent Artisan a také zástupci inkubátoru ICUK z Univerzity J. A. Purkyněho v Ústí nad Labem – Kniha úspěchů a Studentschool.

V odborné porotě zasedla Markéta Havlová – ředitelka Odboru start-upů z CzechInvest, Ondřej Holzman – šéfredaktor internetového zpravodajského serveru Tyinternety a Tomáš Žďára – vedoucí týmu pokročilých technologií a prototypů z České spořitelny.