Studenti ČZU opět zabodovali na konferenci ELLS

Eurolegue for Life Sciences uspořádala studentskou konferenci ve švédské Upsalle.

Letošním tématem konference se stalo Managing Broad Environmental Interests in a Sustainable World. V prestižní konkurenci řady zahraničních univerzit se podařilo významně prosadit našim studentům. Na kontě tak jejich prostřednictvím máme dvě první místa, dvě druhá a dvě třetí.

První místo se svým posterem vybojovala Johana Šimčíková z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, a to v podkategorii Green entrepreneurship. Na nejvyšší pozici se se svou prezentací dostala také Lucie Svadbíková z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů s tématem Innovations in the food chain. Na druhém místě ve stejné kategorii se se svou prezentací umístil José Diógenes Jaimes také z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Třetí místo získala Anna Filousová z Fakulty životního prostředí, a to za poster v kategorii Solutions for an urban ecosystem. Umístění na třetí příčce si také odvezla za prezentaci v rámci tématu The future use of natural resources Kateřina Vejvodová z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů.