Studenti ČZU ovládli YEFP

 

Studenti ČZU získali nejvyšší příčky v soutěži pro začínající podnikatele v rámci Young Entrepreneur Fellowship Program, pořádaný Americkým centrem pro mladé podnikatele a Velvyslanectvím USA v Praze.


Z vítězství se radoval Jan Roubal se svým projektem hlemýždích farem v Kongu. Na třetím místě skončili Matyáš Dřevo a Tomáš Pokorný s projektem Dogsie, který poskytuje majitelům psů zdravé pamlsky a hračky a myslí i na zvířata v nouzi. Oba projekty jsou součástí studentského inkubátoru ČZU – Point One.

Vzdělávací program zakončený soutěží o nejlepší byznys plán začínajících podnikatelů probíhal od října 2016 do února 2017 v Americkém centru v Praze, kde mezi sebou soutěžilo 20 mladých týmů z celého Česka. Soutěžící se setkávali pravidelně na vzdělávacích workshopech vedených dle metodiky „Smithsonian Entrepreneur Incubator“. Workshopy probíhaly v anglickém jazyce pod vedením zkušených amerických i českých lektorů dlouhodobě se pohybujících okolo start-upů. „Organizace byla dokonale zajištěná, včetně chutného občerstvení, hodně jsme s lektory diskutovali nad konkrétními problémy z praxe a vyzkoušeli si na vlastní kůži například jak správně řečnit na veřejnosti. To byla pro mě asi nejhodnotnější zkušenost a myslím, že se nám všem zúčastněným zlepšil projev alespoň o dvě stě procent,” říká Matyáš Dřevo z projektu Dogsie.

V sobotu 25. února 2017 proběhlo závěrečné setkání, na kterém všichni účastníci prezentovali své vylepšené byznys plány před hodnotící porotou. Třetí místo přiřkla Tomáši Pokornému a Matyáši Dřevovi, na druhém místě se umístil Dušan König a první příčka připadla Janu Roubalovi, který si odnesl i hlavní cenu v podobě 800 dolarů.

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.