Studenti ČZU se podílí na projektu univerzitního carsharingu

Na unikátní koncepci sdílení vozidel Uniqway pracovali studenti ČZU, VŠE a ČVUT. Studenti vyvinuli web a mobilní aplikaci. Díky bezplatné registraci přes studentskou kartu ISIC si tak zájemci budou moct půjčit vybrané vozidlo.

Na České zemědělské univerzitě na ní pracuje tým studentů Provozně ekonomické fakulty pod vedením profesora Luboše Smutky. Každý z týmů jednotlivých univerzit má na starosti jinou část projektu. Studenti ČZU se tak podílejí na vypracování personálního systému komunit či na finanční stránce projektu.

Každý z vozů má vlastní jméno, v areálu ČZU nyní parkují například Vizionář či Rostlinkář. Momentálně se pracuje na testovací verzi systému. Uskutečnění projektu umožnila Škoda Auto a Digilab.