Studenti ČZU úspěšně reprezentovali na mezinárodních univerzitních hrách

Pátý ročník World InterUniversities Championships v chorvatské Pule se uskutečnil 13. až 17. listopadu.

Na studentské olympijské hry se sjelo 58 univerzit z celého světa, o cenné kovy mezi s sebou bojovalo celkem 2 400 sportovců. Zástupci z ČZU se mezi nabitou světovou konkurencí rozhodně neztratili. Katedra tělesné výchovy vypravila tyto týmy: baketbal muži, volejbal ženy, plavání, stolní tenis a tenis. Přestože suchdolským sportovcům nakonec těsně uniklo několik medailí, za své výsledky se rozhdoně nemusí stydět. Basketbalisté obhájili loňské 4. místo, kdy v souboji o bronz smolně podlehli domácímu týmu ve druhém prodloužení. Plavci také atakovli medailové pozice, Kateřina Fialová skončila čtvrtá v kategorii 50 m prsa, a to pouhé 4 setiny od bronzové medaile. Robert Chelberg a Kateřina Berková se umístili na pátém místě v kategoriích 50 m volně a 50 m znak. Pátá byla i polohová štafeta žen. Volejbalistky se probojovaly do čtvrtfinále mezi nejlepších 20 týmů, stolní tenisté ukořistili dvě pátá místa.

Všem studentům, kteří se akce zúčastnili, děkujeme za vzornou reprezentaci! Příští ročník se uskuteční v Římě.