Studenti ČZU zářili v Tokiu, patří jim dvě z jedenácti českých medailí

K medailové žatvě českých olympioniků na 32. Letních olympijských hrách v Tokiu přispěli stříbrem a bronzem také dva studenti ČZU, oštěpař Jakub Vadlejch a rychlostní kanoista Josef Dostál. Celkové skóre jedenáct medailí znamená největší úspěch našich sportovců na letních hrách v samostatné historii České republiky.

 Letních her, které se v japonské metropoli konaly od 23. července do 8. srpna 2021, se zúčastnilo devět sportovců a absolventů ČZU. Dva z nich si do Prahy přivážejí cennou trofej.

Další ze série skvělých výkonů si na konto svých sportovních úspěchů může zapsat student PEF, oštěpař Jakub Vadlejch, který v napínavém finálovém souboji vybojoval stříbro. Byla to právě ta jedenáctá medaile pro český tým a Jakub Vadlejch se při nedělním závěrečném ceremoniálu zaslouženě ujal čestného úkolu nést národní vlajku.

„Je neskutečné, že se to sešlo právě teď a tady. Cítil jsem se skvěle, po dnešní rozcvičce jsem si říkal, že si to můžu pokazit jen já sám. Jsem rád, že to vyšlo,“ řekl Vadlejch v rozhovoru pro Radiožurnál.

 Další ze studentů PEF Josef Dostál si z Tokia přiváží bronz na deblkajaku v závodě na tisíc metrů. Spolu s Radkem Šloufem se tak postaral o devátou českou medaili. Pro Radka Šloufa to byl první velký úspěch, Josef Dostál už má čtyři olympijské medaile a je rád, že Šloufovi mohl pomoci k premiéře. O startu na dalších velkých závodech ale teď nepřemýšlí.

„Už se těším na rodinu. Budu chodit na ryby, občas se zajdu podívat na trénink, kdyby někdo potřeboval pomoct například s technikou. Na vodě ale už letos závodit nebudu,“ prohlásil 28letý rychlostní kanoista na tiskové konferenci po návratu do Prahy.

Česká zemědělská univerzita v Praze má v řadách studentů vrcholové sportovce, mistry světa, olympioniky, ligové hráče. Kromě čerstvých olympijských medailistů Josefa Dostála a Jakuba Vadlejcha například také letošní mistryni světa v biatlonu Markétu Davidovou.

„Z úspěchu našich dvou studentů na olympiádě v Tokiu mám obrovskou radost, ale musím ocenit i ostatní, kteří tentokrát na medaile nedosáhli. Účast na tak prestižní sportovní akci je v každém případě dobrou vizitkou pro naši univerzitu. Snažíme se sportujícím studentům vytvořit podmínky, aby dobře zvládali náročný trénink i studijní povinnosti, což mnohdy není jednoduché,“ říká rektor ČZU v Praze Petr Sklenička.

Na olympiádě v Tokiu reprezentovali ČR tito studenti nebo absolventi ČZU:

Špotáková Barbora (abs.) – atletika hod oštěpem

Vadlejch Jakub (PEF) – atletika hod oštěpem

Müller Vít (TF) – atletika 400 m překážek a štafeta 4x400m

Krsek Matěj (FAPPZ) – atletika štafeta 4x400m

Antošová Lenka (abs.) – veslování

Fleissnerová Kristýna (abs.) – veslování

Dostál Josef (PEF) – rychlostní kanoistika

Petr Nymburský (abs.) – malorážka

Kozubek Matěj (FŽP) – dálkové plavání

 Foto: sport.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.