Technická fakulta je i v roce 2024 královnou Sportovních her zaměstnanců ČZU, obhájila mistrovský titul

Nejen vědou, i sportem a zábavou živ je člověk. Tato filozofie se na České zemědělské univerzitě naplňuje nejméně jednou v roce. Už více než dvacet let se pokaždé uprostřed května po ránu zaplní sportovní areál akademiky a zaměstnanci univerzity a lesní rohy slavnostním troubením zahájí Sportovní hry zaměstnanců ČZU. Letos s datem 16. května.

Tato společensko-sportovní událost má svá léty prověřená pravidla i standardní disciplíny, které se časem rozrostly o nesoutěžní turistiku a cyklistiku, takže si přijdou na své opravdu všichni. Hlavně se ale hry těší čím dál většímu zájmu, z čehož má největší radost jejich zakladatel, vedoucí Katedry tělesné výchovy Dušan Vavrla. Účastníky letošního sportovního klání přivítal slovy: „Jsem rád, že se tady scházíme opět za krásného slunečného počasí a v tak hojném počtu, abychom strávili hezký den při 21. sportovních hrách. Tento květnový týden, kdy proběhly akce jako Rektorský den, Miss Agro a dnešní Sportovní hry zaměstnanců ČZU, považuji za jakousi vstupní bránu do univerzitního léta,“ podotkl Dušan Vavrla a vybídl všechny, aby alespoň pro tento den zahodili všechny stresy a starosti a prožili ho v pohodě, při sportu a v euforii ze společných zážitků. „Atmosféra je výborná, držíme všichni pohromadě, a takhle by ten den měl vypadat."

„Mám radost, že jsme se tu po roce opět sešli, a mám radost, když vidím, v jak velkém počtu. Těším se dnes na líté boje v přátelské atmosféře a vyzývám všechny, aby byli opatrní, protože nebezpečí zranění číhá na každém kroku. Především vám přeji pohodový den a budu se těšit, že se večer potkáme na společném slavnostním vyhlášení vítězů,“ motivoval všechny účastníky "Sportovek" rektor univerzity Petr Sklenička, který se se svým týmem tradičně účastní zápolení v disciplíně pétanque a už má na kontě nesčetná vítězství.

I kdyby sportovní areál nebyl v ten den zalit sluncem, rozzářilo by ho vystoupení, které si pokaždé pod vedením paní učitelky Aleny Vlkové připravují děti ze školky ČZU Poníček. Letos zatančily na hit Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna Já půjdu tam a ty tam. Po epizodě ze seriálu Pobřežní hlídka v podání tanečního souboru ČZU a studentské hymně v interpretaci Komorního sboru ČZU nastal čas na to hlavní, proč se hry konají: sportovní klání.

V jednotlivých disciplínách mezi sebou tradičně zápolí zástupci fakult, Rektorátu a letos také univerzitního podniku Lesy ČZU. Ze sportovních odvětví jsou zde zastoupeny malá kopaná, volejbal, tenis, stolní tenis, plavání a pétanque. Kromě soutěžních disciplín je tu něco i pro ty, kteří si rádi vychutnají pohyb na čerstvém vzduchu jen tak pro radost: turistický pochod a cyklistická vyjížďka krásnou jarní přírodou, která kampus ČZU obklopuje ze všech stran.

Po loňském triumfu se letos opět radovali sportovci Technické fakulty. Z obhajoby prvenství, která je podle Dušana Vavrly poměrně vzácným jevem a  tedy opětovného zisku poháru vítězů měli ohromnou radost. Spokojeností zářil i tým Provozně ekonomické fakulty na druhém místě a družstvo Rektorátu, které letos vybojovalo bronzovou pozici.

Sláva vítězům, čest poraženým… Jak ale při této příležitosti rád připomíná hlavní organizátor her Dušan Vavrla, „sportovní výsledek je hezký, mnohem důležitější však je pozitivní atmosféra, která hry doprovází.“ A proto se už teď všichni těšíme na dvaadvacátý ročník Sportovních her zaměstnanců ČZU.

Autor: Mgr. Lenka Prokopová, zivauni.cz; upraveno