Tři noví profesoři převzali jmenovací dekrety

ČZU má ve svých řadách tři nové profesory. Jmenovací dekrety převzali z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Prof. Ing. Mansoor Maitah, Ph.D. et Ph.D.
Profesor Maitah se zabývá politickou ekonomií zemí Blízkého východu, světovou ekonomikou, makroekonomií a mezinárodním obchodem. Působí na Katedře ekonomiky na Provozně ekonomické fakultě ČZU, a to od roku 2007. Předtím pracoval jako obchodní ředitel společnosti zabývající se mezinárodním obchodem, byl odborným asistentem na Fakultě strojní ČVUT či odborný školitel v leteckém průmyslu. Na svém kontě má řadu projektů a výzkumných úspěchů, je členem několika vědeckých rad zahraničních vysokých škol a dalších institucí.

Prof. Mgr. Ondřej Slavík, Ph.D.
Profesor Slavík se zaměřuje na behaviorální ekologii a etologii ryb, migraci ryb, management populací ryb v tekoucích vodách a na návrhy a testování rybích přechodů. Jeho působištěm je od roku 2013 Katedra zoologie a rybářství na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Předtím pracoval v Výzkumném ústavu vodohospodářském. Na svém kontě má 50 publikací s impact faktorem, je hlavním autorem Koncepce zprůchodnění říční sítě ČR pro migrace ryb a je spoluautorem řady publikací.

Prof. MVDr. Eva Skřivanová, Ph.D.
Profesorka Skřivanová se věnuje oblasti výživy a mikrobiologie se zaměřením na studium vlivu výživy na kvalitu a bezpečnost živočišných produktů. Od roku 2013 působí na Katedře mikrobiologie, výživy a dietetiky Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Zároveň je pracovníkem Výzkumného ústavu živočišné výroby. Ve výuce se zaměřuje na výživu zvířat a hygienu a zdravotní nezávadnost potravin. Na svém kontě má řadu úspěšných publikací a projektů.

Zdroj fotografií: MŠMT