UNITED INCUBATORS CONTEST

Firma Palíto z inkubátoru Point One ČZU zvítězila v soutěži podnikatelských inkubátorů nesoucí název United Incubators Contest, která se konala 29. listopadu v Pražském paláci v Rytířské 29.

 

Soutěžilo celkem 6 týmů spadajících pod tři podnikatelské inkubátory, které jsou spjaty se třemi vysokými školami v Praze, a to konkrétně: České vysoké učení technické a INQBAY, Česká zemědělská univerzita a POINT ONE, Vysoká škola ekonomická a xPORT.

Za INQBAY se představila firma Mob-Bars, zabývající se vývojem, výrobou a prodejem mobilních zábran na bázi betonových kompozitů a společnost Damgaard Technologies, která navrhuje inovativní řešení pro využití odpadního tepla technologií WAVE.

Za POINT ONE se pak představili již zmiňovaní Palíto, firma vyrábějící domácí chilli omáčky z nejpálivějších chilli papriček světa a svůj projekt přednesli také Africahop - ti se zabývají chovem a prodejem afrických hlemýžďů rodu Achatina.

Za xPORT odprezentovali svůj projekt Sens Foods, kteří vyrábějí energy a proteinové tyčinky s obsahem cvrččí mouky a online realitní kancelář Zendoro, která zprostředkuje prodej jakékoli nemovitosti.

V průběhu slavnostního večera byla hostům představena inciativa „UNITED INCBATORS“, která vznikla s cílem většího propojení a spolupráce mezi univerzitami v oblasti podpory mladých talentů a podnikání obecně.

Vítěze měli možnost zvolit diváci a odborná komise, která se skládala z Margarety Křížové (zakládající partnerka společnosti CEAG), Petry Hubačové (zakladatelka prvního českého inkubátoru pro startupy TechSquare) a Aleše Ducháče (analytik ve společnosti Credo Ventures). Vítězové měli možnost získat putovní pohár United Incubators Contest, rozhovor na portálu Tyinternety.cz, Studenta.cz, 4 hodiny poradenství od Margarety Křížové, diář Doller a balík dárkových předmětů od České spořitelny a České zemědělské univerzity v Praze.

Celým večerem provázel moderátor Daniel Čech (Na stojáka) a hlavním partnerem akce byla Česká spořitelna.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.